Jste zde

Miltitz 12/2008

Miltitz, Německo 13.12.2008


Po delší době jsme vyrazili za potápěním do německého mramorového dolu Miltitz u Drážďan.

 

 Zhruba po tří hodinové jízdě jsme dorazily k místnímu bankomatu v obci Miltitz a zjistily, že jaksi nefunguje a že nebudeme mít provozovateli dolu čím zaplatit. Naštěstí jiná česká skupina byla dostatečně zásobená eurem a ochotně nám odprodali potřebnou hotovost. Po potřebných formalitách jsme si nachystali a nanosili k vodě potřebnou výstroj  a.........hurá pod vodu.

 

Tato lokalita je výborná díky své jednoduchosti terénu a velmi čisté vodě pro trénování jeskynního potápění a přípravu pro náročnější ponory v jiných lokalitách. Tentokrát jsme se rozhodly zhruba pro dvouhodinový ponor a maximálním dosaženou hloubkou 30m na EAN32 + oxygen od 6m. Trénovali jsme především teamovou spolupráci a komunikaci a práci se šňůrou. Prohlédli jsme si „druhé“ patro a celé „první“ patro, které si myslím, že stojí nejvíce za průzkum.

 

Spolu s námi dorazily potápěči z Německa, Česka a několik aut polských potápěčů se skůtry.

 

Bylo k vidění hodně modifikací DIR výstroje (nad některými zůstával rozum stát) a fenomén poslední doby SCR a CCR Rebreathery. Celá sobota se nesla v duchu výborné nálady, ponor se nám zdařil díky tomu, že se nám podařilo zanořit jako prvním a viditelnost byla tudíž absolutní, první nurky jsme potkali až ke konci ponoru.

 

 Fotografie k prohlédnutí v naší galerii.

 

Radim

Rubrika: