Jste zde

DIR kemp III - Blansko

Vydáno dne 04. 03. 2005

Napsal a vyfotil: Olda Švirk

Setkání zájemců o trénink s DIR výstrojí se tentokráte uskutečnilo na bazénu v Blansku a to v pátek od 20 do 24 hodin a v sobotu od 11 do 18 hodin.

 


před úklidem... ...po úklidu

 

Každý účastník si smontoval svojí výstroj a vyzkoušel pod vodou základní cviky jako jsou boublle check, S-drill, V-drill. Poté měl každý účastník setkání možnost zkonzultovat svojí výstroj a vyzkoušet si i výstroj ostatních. A zjistit proč někomu šli cviky jako kdyby to dělal od narození a někdo s tím měl potíže z důsledku nevhodné výstroje. Pokročilý účastníci setkání začali pod vodou trénovat trim se stage. Když se každý vyráchal tak jsme se přesunuli do nedaleké vesnice na spaní.


kné ne?.))) chvíle odpočinku

 

V sobotu po vydatné polívce ke snídani jsme se opět všichni sešli na bazénu a všem byla přesně popsána různá cvičení a postupy při nouzových situacích ale také vysvětleny základní pravidla pro kopání nohama-frog kick, couvání ale také OOA (tedy cvik nemám vzduch/ dej mi vzduch). Ve vodě bylo vidět zájemce o základní informace, ale také pokročilé účastníky kteří měli v jednu chvíli na sobě i 5 stage a zkoušely s tím couvat v trimu a se světlem v ruce. Velkou výhodou bylo že na bazénu byla kamera s uw pouzdrem a vše se mohlo natočit a pak se každý mohl na vlastní oči přesvědčit proč mu nejde nebo naopak proč mu jde ten určený cvik.. Celkem jsme tedy s přestávkami na jídlo byli ve vodě 11 hodin a myslím že každému účastníkovy to dalo více něž několik desítek ponorů při kterých si spíše užíváme ponoru než abychom trénovali takové situace jako na setkání.


cvičení " multistage trim" těžko na cvičišti, lehko na bojišti...

 

Myslím že z tohoto důvodu by měl každý potápěč který nechce být nebezpečným pro své okolí měl alespoň jednou do roka strávit na bazénu několik hodin v plné výstroji a trénovat krizové situace a postupy. Aby až půjde do tuhého věděl každý co má dělat a jak pomoci partnerovi.

 

 

autor článku Olda Švirk

Rubrika: