Jste zde

Test křídel I. DUX Rakousko

Nabídka testu křídel firmy DUX v Rakouských jezerech mi přišla velice vhod, jelikož jsem před pár dny po ponoru našel díru v duši v mém křídle Anhinga T21.

 

 

    Ráno za slunečného počasí dorážíme k horskému jezeru Gossausee. Přivítání a jde se na to. K testu jsem dostal model Caligo 25, které je určeno pro extrémní potápění. Už při pohledu na něj mě překvapuje kvalita materiálu a způsob zpracování. Proto neotálím a hned připravuji svou výstroj společně s ostatními. Hotovo, už se vznášíme na hladině, následuje signál a noříme se do křišťálové vody. Na sobě mám dvanáctkové dvojče a kluci na mě pod vodou cvakají další a další lahve. Vyvažuji se, ani známka přetížení.

 

 

    Po dvou hodinách ve vodě na mě křídlo DUX působí velice kladným dojmem. Už pod vodou jsem přesvědčený o tom, že jsem budoucí majitel tohoto křídla. Hned po vynoření dávám své pocity najevo. I kluci, kteří testovali nový model kruhového křídla DUX Everes 23 byli nad míru spokojeni. Test křídel DUX nás velice příjemně překvapil, čemuž napovídá i to, že jsme všichni novými majiteli jednoho z modelů křídel značky DUX. Jak každý z nás ví kvalita a nízká cena se v dnešní době velice těžko hledá a s jistotou mohu říci, že obě dvě tyto kritéria značka DUX splňuje na sto procent.

David Dušek

 

(V současné době je David v Mexiku, kde s teamem Mexických jeskyňářů mapují nové jeskynní lokality)

Rubrika: