Jste zde

Adrex víkend 2013

Vydáno dne: 15.7.2013

Autor: David Bechr

Foto: Andrea Straková, Oldřich Švirk, David Bechr

 

 

 

 

Tuto sobotu jsme se opět vypravili na legendární akci ADREX víkendu který měl letos malé výročí, byl totiž pořádán již po desáté. Vyráželi jsme v sobotu s Petrem, po počátečních problémech s ucpaným výjezdem z Prahy jsme se dopravili na Dalešickou přehradu, kde na nás již čekali Láďa s Andreou a Martinem.

 

 

Již měli vše připravené tak nám nezbývalo než začít dávat dohromady výstroj a chystat se do vody. Viditelnost byla do pěti metrů velmi podprůměrná, pak se ale otevřela odhadem na čtyři až pět metrů, pohybovali jsme se ve hloubce kolem třiceti metrů a ponor byl téměř perfektní. Po čtyřicáté minutě mě bohužel zklamalo mé hlavní světlo, byl jsem poslední v našem teamu (Andrea, Petr a já), takže následovalo zapnutí záložního světla a po nezbytné komunikaci změna pořadí v teamu. Zbytek ponoru byl již bez potíží, když opomenu že jsme ze slibované odměny téměř nic nenašli.

 

 

Po vynoření jsme potkali druhý team (Láďa a Martin), při debrefingu na hladině se najednou objevil Jarda Palič následován Oldou, přijeli později a chystali se právě do vody. Oba měli SCR tak bylo jasné, že pod vodou chvíli vydrží, vydali jsme se tedy na klobásku a něco na zahnání žízně. Kluci vydrželi ve vodě zhruba hodinku a tak po nezbytném připravení noclehu jsme mohli začít diskutovat o našich zážitcích a ponorech od našeho posledního shledání na kurzu TECH1 v Chorvatsku.

 

 

Večer se protáhl a kluci v pondělí ráno odjíždí do Budapešti na Köbányu, takže ještě se vykoupeme a po sbalení vyrážíme k domovu.  Byla to super akce,velký dík patří celému Adrex teamu za skvěle zvládnutou akci nejen pod vodou ale i na lanovce z Wilsonovy skály a kienově houpačce na Stropešínském mostu.

 

 

 

 

Rubrika: