Jste zde

Cvik č.1 postup při Bubble Check

Vydáno dne: 10.6.2013

Autor: David Bechr

Před začátkem ponoru bychom měli provést několik základních kontrol pro správné otevření ventilů, umístění a použití výstroje. Cviky nás naučí v případě problému znát správné postupy a použití naší výstroje.

 

Bubble Check - kontrola úniku bublin

Jednoduchý cvik který provádíme vždy před začátkem ponoru, jeho úkolem je kontrola úniku bublin a kompletní kontrola umístění výstroje potápěče.

 

 

 

 Kontrolovaný se položí na záda aby jeho první stupně automatik včetně manifoldu byly pod hladinou, kontrolující se pohledem pod vodou přesvědčí že ze všech spojení na manifoldu a prvních stupňů nejdou bubliny. Zároveň zkontroluje těsnost křídla, poté kontrolovaného potápěče otočí a projede od jedné strany ke druhé uložení, vedení výstroje a případný únik bublin. (od pravé strany je to vedení dlouhé hadice, upevnění hadice za kanistrem světla, uchycení světla na D-ringu a založení kabelu pod opaskem, vedení a uchycení back-up automatiky, vedení hadice a zapojení dofuku suchého obleku, uchycení manometru na levém D-ringu u pasu)

 

 

 

  Při nalezení problému toto oznámím kontrolovanému, následuje oprava problému opětovná kontrola a následné vystřídání kontrolovaných. Před samotným zanořením si potápěči navzájem ukáží kompletní délku dlouhé hadice, účelem tohoto cviku je kontrola že dlouhá hadice není nikde  zamotaná a v případě OOA ji lze použít.

 

 

 

Rubrika: