Jste zde

Prezentace obleků Santi

Autor: David Bechr

Datum: 20. 6. 2012

Již delší dobu se poohlížím po novém suchém obleku, moje první volba byla celkem jednoznačná, převážná většina známých potápěčů využívá služeb firmy DUI, ovšem doslechl jsem se o nové firmě SANTI z Polska,  která se údajně kvalitou Americkým oblekům může rovnat. Jelikož jsem "nevěřící Tomáš", ale "na každém šprochu jest pravdy trochu" tak mě to zaujalo, problém byl, že najít někoho kdo si tenhle oblek pořídil, nebylo vůbec snadné. Když jsem se doslechl, že na Leštince bude Jarda Kočárek ze Snakesub s.r.o. pořádat prezentaci těchto obleků byl jsem nadšený a chtěl jsem být při tom. Vzal jsem sebou pochopitelně Laďu a Andreu z našeho týmu pro nezávislé srovnání vícero lidmi.

Tak tedy jaké jsou obleky Santi? Měli jsme možnost prohlédnout si tři varianty obleků: Espace, E.lite a novinku s názvem E.Motion. Na oblecích jsme si pochvalovali provedení střihu, obleky perfektně seděli a nebyl žádný problém provést jakýkoli cvik který je u DIR potápění požadován. Obleky mají opravdu velké teleskopické torso které pohyby usnadňuje, zároveň musím zmínit i bezvadné veliké kapsy na obou stranách. Největší překvapení byl však oblek E.Motion, byl totiž vybaven plastovým zipem firmy TIZIP. Provedení perfektní, moc se nám líbil systém těsnění zipu "břit na břit". Podle slov Jardy je zip vyzkoušený a není třeba se bát nižší životnosti. Pro jistotu jsme si oblek i převážili a hmotnost 3,2kg také nebyla k zahození. Náš model Laďa si oblek vyzkoušel a musím říct, že opravdu sedí perfektně a není tedy žádný problém s konfekčními velikostmi.

 

 

 

Je tady tedy další hráč na trhu, o kterém se dá přemýšlet, nesporná výhoda je v zemi kde se oblek vyrábí, jsou to přece naši sousedé tak problémy s případným servisem by se měli řešit mnohem rychleji než u značek z jiného kontinentu. Děkuji Jardovy za možnost obleky vidět a vyzkoušet. Rozhodování není sice ještě u konce, mám však další tajný tip.

 

Rubrika: